Bandicam to popularna aplikacja do przechwytywania wszystkiego co się dzieje na pulpicie.

October 07, 2013    |    instalki.pl » Bandicam polski (https://www.bandicam.com/pl/)Bandicam to popularna aplikacja do przechwytywania wszystkiego co się dzieje na pulpicie. Za pomocą tego narzędzia możemy też tworzyć zrzuty ekranu oraz nagrywać filmy z uruchomionych gier lub innych aplikacji 3D. Bandicam stanowi godną konkurencję dla najpopularniejszego programu Fraps.

Program podczas nagrywania sekwencji wideo korzysta z biblioteki DirectX i OpenGL oraz potrafi przechwytywać obraz w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600. Warto dodać, że Bandicam nagrywa i zapisuje wideo zachowując wysoką jakość kompresji, a także charakteryzuje się szybkością działania podczas przechwytywania obrazu z pulpitu lub gier.

W aplikacji Bandicam znajdziemy mnóstwo przydatnych funkcji, za pomocą których skonfigurujemy dźwięk i odpowiedni format wideo. Bez problemów ustawimy jakość nagrywanego filmu, a także jego dokładną ilość klatek na sekundę, wartość bitrate oraz rozdzielczość. Program obsługuje różne kodeki, w tym między innymi XVID i MPEG.

Bandicam umożliwia też przechwytywanie zrzutów ekranu z pulpitu lub gier. W tym celu ustalamy rozmiar wykonywanego zrzutu ekranu i naciskamy odpowiedni klawisz (domyślnie F11). Oprócz tego użytkownik może wybrać format pliku graficznego, w którym zostanie zapisany przechwycony obraz (BMP, PNG i JPG).

Kolejną zaletą programu jest możliwość mierzenia i kontrolowania wartości FPS podczas grania. Jest to niezbędna funkcja dla osób testujących sprzęt komputerowy. Bandicam posiada również specjalne szablony umożliwiające automatyczne uruchamianie nagranego pliku wideo w takich programach jak Sony Vegas czy PowerPoint, a także przesyłanie ich do najpopularniejszego serwisu YouTube w jakości 720p i 1080p.

Source: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/tworzenie_demonstracji/Bandicam.html


Lekki program do rejestrowania filmów i zapisywania zrzutów ekranowych

October 07, 2013    |    programosy.plBandicam to solidny, lekki program do rejestrowania filmów i zapisywania zrzutów ekranowych. Aplikacja przyda się do tworzenia plików wideo przedstawiających wycinek pulpitu, obraz z kamery internetowej, czaty i strumienie audio/wideo oraz okna programów. Narzędzie zostało także przystosowane do nagrywania obrazu z gier komputerowych. Umożliwia przechwytywanie klatek renderowanych w następujących technologiach: OpenGL, DirectDraw, DirectX 7/8/9/10/11. Program wyróżnia się niskim obciążeniem zasobów sprzętowych i stabilnym działaniem - dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się nawet na starszych komputerach.

Bandicam jest przyjazny dla początkujących użytkowników komputera. Dużą zaletą aplikacji jest pełne spolszczenie interfejsu. Komfort użytkowania poprawia także możliwość zdefiniowania własnych skrótów klawiaturowych, odpowiedzialnych za: rozpoczęcie/przerwanie rejestracji wideo czy wykonanie zrzutu ekranowego.Główne funkcje aplikacji:

- obsługa kodeków MPEG-1, Motion JPEG, Xvid, YV12, RGB24,
- szereg ustawień pozwalających na zmianę formatu wideo (rozmiar, liczba klatek na sekundę, jakość, parametry dźwięku),
- kilka gotowych do użycia zestawów ustawień (między innymi dostosowany do portalu YouTube),
- możliwość ustawienia limitu długości/rozmiaru pliku wideo,
- wykonywanie akcji po zakończeniu nagrywania (zamknięcie programu, wyłączenie komputera, rozpoczęcie nagrywania),
- obsługa popularnych formatów plików graficznych (BMP, JPEG, PNG),
- możliwość okresowego wykonywania zrzutów (co zdefiniowaną ilość sekund),
- ukrywanie kursora,
- wyświetlenie nakładki pokazującej aktualną liczbę klatek na sekundę,
- możliwość limitowania FPS,
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- rejestrowanie dźwięku z dwóch urządzeń audio,
- możliwość dodania logo do pliku wideo,
- powiadomienia dźwiękowe o wykonaniu zrzutu ekranowego,
- dołączona aplikacja do naprawy uszkodzonych nagrań.

Ograniczenia!

Aplikacja jest dostępna na licencji shareware. Wersja niezarejestrowana pozwala na zarejestrowanie maksymalnie 10 minut obrazu na jeden plik. Dodatkowo do wynikowych filmów dodawany jest znak wodny.

Source: http://www.programosy.pl/program,bandicam.html
» Bandicam polski (https://www.bandicam.com/pl/)